logo
logo

Rocky Island Zabargad pres St. John's

Termín:
Cena: letenka + safari od 26 900


St. John´s + Rocky Island Zabargad

cena safari 26.900 Kč +  letenka Praha Hurgada a zpět od 10.600 Kč

 

 

O aktuálních změnách počtů lidí na jednotlivých termínech a lokalitách Vás budeme informovat e-mailem nebo telefonicky,  prosím, případně si  je ověřte na známých mailech či telefonech. Děkujeme. 


Cena zahrnuje:
Týdenní pobyt na lodi pro potápěče -
(6 nocí a 6 potápěcích dnů, loď vyjíždí na moře v pondělí ráno, případně za 30 Euro na osobu již po příletu - pokud dodvolí kapitanát) 
Letenka s letištními taxami a palivovým příplatkem, který se může změnit do té doby, než jsou letenky vystaveny  (u skupinových letenek se kvůli možné změně jména vystavují letenky cca 4 dny před odletem)
• Plnou penzi, moučník a ovoce  a nealkoholické nápoje po dobu pobytu (cola, fanta, sprite, voda, čaj, káva)
• Neomezené potápění (foukání vzduch)
– na ostrovech max. tři ponory za den z důvodu zákazu nočního potápění  (pouze do 17 hodin)
• Zapůjčení zátěže, potápěčské láhve 12l a 15l DIN,  3x 12l s manifoldem, 3x stage 12l (S80 s popruhy)
• Český a Egyptský průvodce
• Transfer z Hurghády na loď
• Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:
• Vízum 25 USD
– platí se na letišti při příletu (nejlépe u okénka Exchange)
• Pojištění – cestovní a potápěčské a  individuální pojištění storna zájezdu
• Bakšíšné 60 EURO
• Případné dodělání zvyšovacích kurzu AOWD nebo absolvování kurzu EANX - Nitrox basic a EANX - Nitrox Adwanced za  výhodné ceny
• Nitrox 60 Euro na týden nebo 6 Euro 1 láhev
( fouká se pokud dovolí počasí, časové rozložení mezi ponory, plánovaná hloubka poonoru atd...,  max 32 EAN)
• Poplatek Rudé moře 50 Euro
Veškeré povinné aktuální covidové či jiné testy před cestou, během cesty  ( PCR test pro neočkované na lodi 65 Euro) a po návratu -   V  tuto chvíli není vyžadováno

Nezapomenout:
• 2 x kopii pasu (na A4) nezbytná pro povolení k vyplutí lodi plus vstupní formulář
• kopii potápěčské licence
• český a anglický zdravotní prohlášení
• kopie potápěčského pojištění – doporučujeme DAN, případně AXA proti stornu a nebo Uniqa vč. potápění - 
které pro Vás rádi zajistíme za 672 Kč
 pokud se chystáte na noční ponory  – nezbytnou součástí výstroje dvě lampy a jedno poziční světlo (stroboskop či chemickou tyčku -  lze dokoupit na lodi)
• deko bojka


 

Rocky Island a Zabargat přes St. Johns 
 
Rocky Island se nachází 5 km jihovýchodně od ostrova Zabargat a je nejjižněji ze všech přírodních potápěčských rezervací ve výsostných vodách Egypta. Každý z  účastníků na lodi, vstupující do této lokality, musí být dopředu nahlášen a musí zaplatit vstup do rezervace, ve stejné výši jako u návštěvy ostrova Deadelus. Rocky má tvar ledviny a na jeho písčitém povrchu nenajdete téměř žádné vyvýšeniny. Stěny padají téměř po celém obvodě strmě do velkých hloubek. Nejkrásnější je jihovýchodní stěna, kde - zvláště při ranních a dopoledních ponorech - můžete kromě tvrdých a měkkých korálů pozorovat některé druhy velkých ryb, včetně žraloků a při štěstí i manty oceánské. Potápění je většinou v silnějších proudech a proto je dobré být zkušenějším potápěčem se zvyšovací kvalifikací. Také na tomto ostrově se vyžaduje jako součást standardní potápěčské výbavy dekompresní - markovací boje!Pokud máte opravdu povedený den, máte příležitost  pod vodou vidět téměř vše, co rudé moře nabízí a možná ještě víc. 
    Zabargat je vzdálen asi 50 km od pevniny a je největším ostrovem v Egyptských vodách. Po obvodu měří několik kilometrů a jeho vysoké písečné hřebeny jdou vidět i na vzdálenost několika desítek kilometrů  ( například ze souostroví St. Johns). V dobách dávno minulých zde byl těžen zelený minerál  - olivín. Dnes patří toto místo, kromě občasné vojenské hlídky,  jen želvám – karetám. Ty sem připlouvají v měsíci srpnu klást vajíčka na místní rozlehlé pláže. Potápěči se s nimi mohou hlavně v podzimních měsících potkat.      
      Ponory se uskutečňují převážně na jižní straně u několika velmi zajímavých věží a tunýlků v malé hloubce do 20 metrů. Zde se také provádí noční ponor. Často je na tomto místě popisován výskyt žraloků chův a leopardích. U pobřeží leží i několik vraků. Za zmínku stojí vrak asi 70 metrové nákladní lodi. Leží na trupu a doposud je jeho historie neobjasněna. 

Předpokládaný itinerář: 

1. Den.

Po přistání na letišti v Hurgádě se přesuneme 220km jižně do přístavu Marsa Galeb nebo do Marsa Alam cca 300 km. Po ubytování na lodi a jídle, proběhne brífink a montáž, přezkoušení výstroje.

2. Den

Po snídani a nezbytném odbavení policií vyplouváme na první ponor – vyvažovací na útes  Mu Barak. Korálová stěna pozvolně klesá do hloubky okolo 10 – 15 metrů. Po obědě se přesuneme na jeden z útesů Abu Dabab, kde provedeme odpolední a noční ponor. Zpravidla po večeři vyplouváme směrem na Rocky a Zabargat, kde za dobrého počasí budeme v ranních hodinách.

3. Den

Před snídaní, opět podle počasí, se nejčastěji provádí ponor na jihovýchodní  straně, kde máte největší šanci potkat tuňáky, barakudy a  různé druhy žraloků i s kladivouny. Po snídani se většinou tento ponor opakuje. Odpolední ponor je proudový na severozápadní straně. Noční ponory, stejně jako u lokality Brothers Islands, nejsou povoleny z důvodů častých silných proudů, proto se přesuneme 5 km severně k ostrovu Zabargat. Na jeho jižní straně absolvujeme noční ponor.

4. Den

Zpravidla dva dopolední ponory u ostrova Zabargat a po obědě přesun na lokalitu Dangerous reef do souostroví St Johns. Zde následuje odpolední, případně noční ponor.

5. Den

Přesun, pokud počasí dovolí na nejkrásnější lokalitu této oblasti Habili Ali Big. Po dvou ponorech přejezd na malou Gottu a odpolední přesun na noční ponor k ostrovu Sirnaka.

6. Den
Dva až tři denní ponory na některých z lokalit v oblasti Furry shoal. Například Claudia reef,  Malahy nebo Heaven. V odpoledních hodinách dlouhý, několikahodinový  přejezd k bližším lokalitám směrem do přístavu. 

7. Den

Čekají nás poslední 2 ponory, které jsou závislé na přístavu, ze kterého loď vyjížděla. Pokud se jede až do Marsa galebu je jen jeden ranní ponor a to buď na lokalitě  Abu Dabab –Bar a nebo na Shaab Shena.(Abu Dabab-Bar (zpoplatněn vstup 10 euro): na  písečném dně porostlém trávou, v hloubce od 5m do 15m uvidíte karety obrovské s velkými čističi, kytarového rejnoka a při štěstí také vzácného dugonga – kapustňáka. Shaab Shena – i na tomto útesu, pozvolna padajícím do 15metrů a ležícím jen několik minut od přístavu Marsa Galeb, můžete kromě běžných druhů ryb žijících v Rudém moři také potkat dugongy.
Po závěrečném obědě na lodi odjíždíme okolo 14 hodiny do hotelu v Hurgádě, kde je zajištěna večeře se snídaní. 

8. Den

Ráno Vám přejeme dobrou chuť při snídani (pokud není odlet dříve než v devět hodin),  po které následuje transport na letiště a přelet do Prahy.   

 

Fotogalerie

St. John´s