logo

Bahamy

Termín: 03. - 15. 04. 2024
Počet volných míst: obsazeno
Cena: od 4370 USD


Pohodové potápění se žraloky tygřími, kladivouny, bullsharky, žraloky citronovými a karibskými.

Klasické safari na legendární lodi BAHAMAS AGGRESSOR

 

Je jen málo míst na světě, kde můžete během jednoho ponoru potkat současně žraloka tygřího, kladivouna a bullharka (za doprovodu žraloků karibských, citronových). Jednou z těchto vyhlášených lokalit je bahamská TIGER BEACH (mimochodem - věděli jste, že Bahamy, společně s Kubou a Malými Antilami jsou někdy označovány jako „Západní Indie“ ?).

Zdejší mělčiny Bahama bank a Tiger beach jsou považovány za nejlepší lokaci pro fotografování a filmování velkých žraloků. Potápění zde je velmi specifické : vzhledem k malým hloubkám (7 - 20 m) je zde možno provádět několik ponorů denně (klidně pět a více). Setkání tváří v tvář (bez klece) s tygřím žralokem, po velkém bílém druhým největším mořským predátorem, patří nepochybně k životním zážitkům každého potápěče.

Díky pravidelnému vnadění je možno si zde vychutnat ponory se žraloky, které pro jejich bázlivost jinde vidíváme jen zdáli.

Naším domovem se pro tuto potápěčskou misi stane zdejší legenda ze starých dobrých časů BAHAMAS AGGRESSOR s kapacitou pouhých 14 osob (takové malé lodě se už dnes skoro nestaví). Pět dvoulůžkových a jedna čtyřlůžková kajuta, nic pro slečinky a šampóny. Loď (stejně jako celá světová flotila Aggressorů) je vyhlášená skvostnou kuchyní, skvělou atmosférou a zkušeným personálem. Po skončení denního potápěčského programu je zde k dispozici lokální pivo a výborné víno takřka bez omezení (v ceně).

 

Cena 4 370 USD zahrnuje:
- 4 x noc v hotelu*** v Miami Beach
- 7 dní na lodi BAHAMAS AGGRESSOR s plnou penzí (včetně vína a piva) a takřka neomezeným potápěním
- transfery letiště Miami – hotel, hotel – přístav, trajekt Miami – Bahamy - Miami, hotel – letiště Miami)
- služby českého průvodce

Cena nezahrnuje nic krom výše uvedeného, zejména je třeba počítat s výdaji na :
- letenku Praha – Miami (cca 21 500 Kč)
- přístavní a palivovou taxu (cca 310 USD – platí se na lodi)
- tip na lodi (cca 400 - 500 USD)
- pojištění (doporučujeme DiveAssure či DAN, na požádání zajistíme)
- strava a nápoje v hotelu cestou, nepovinné potulky po Floridě