logo
logo

St. John's

Termín: 28. 10. - 4. 11. 2023
Počet volných míst: 1
Cena: letenka od 11.600 + safari od 24.600


St. John´s  + Abu Fandíra
na lodi Martina I.
28. 10. - 4. 11. 2023
průvodce Viktor

Letenka od 11.600 Kč
Safari     24.600 Kč

 

Vyplouvá se z přístavu Marsa Alam a následují ponory jen na St. John's  tam i zpět, dle počasí a rozmarů moře.

O aktuálních změnách počtů lidí na jednotlivých termínech a lokalitách Vás budeme informovat e-mailem nebo telefonicky, prosím,  případně si  je ověřte na známých mailech či telefonech. Děkujeme.
Ceny se mohou změnit dle výše palivových příplatků či větších kursových výkyvech
 

Cena zahrnuje:
• Týdenní pobyt na lodi pro potápěče -
(6 nocí a 6 potápěcích dnů, loď vyjíždí na moře v pondělí ráno, případně za 25 Euro v Hurghadě nebo Marsa Alam nebo 40 Euro v Port Galeb na osobu již po příletu - pokud dovolí kapitanát, jinak se vyjíždí den
po příletu)
Letenka s letištními taxami a palivovým příplatkem, který se může změnit do té doby, než jsou letenky vystaveny  (u skupinových letenek se kvůli možné změně jména vystavují letenky cca 4 dny před odletem)• Plnou penzi, moučník a ovoce  a nealkoholické nápoje po dobu pobytu (cola, fanta, sprite, voda, čaj, káva)
• Neomezené potápění (foukání vzduch)
• Zapůjčení zátěže,  potápěčské láhve 12l S80 a 14l S100 DIN (za 30 Euro na týden),  twin 12l s manifoldem ( za týden 50 Euro)
• Český a Egyptský průvodce
• Transfer z letiště na loď

• Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:
• Vízum 25 USD
– platí se na letišti při příletu (nejlépe u okénka Exchange, v příletové hale po vstupu na levo)
• Pojištění – cestovní a potápěčské a  individuální pojištění storna zájezdu
• Bakšíšné  55 EURO
• P
oplatek za potápění v Rudém moři 50 EURO
• Veškeré povinné aktuální covidové či jiné testy před cestou, během cesty a po návratu
 Potápění s nitroxem pro certifikovane - 6 Euro za láhev a nebo 60 Euro za týden do S80 nebo 75 Euro do S100 lahve ( fouká se, pokud dovolí počasí, časové rozložení mezi ponory, plánovaná hloubka poonoru atd...,  max 32 EAN)
- Případné dodělání zvyšovacích kurzu AOWD nebo absolvování kurzu EANX - Nitrox basic a EANX - Nitrox Adwanced za výhodné ceny

Nezapomenout:
• 2 x kopii pasu (na A4) nezbytná pro povolení k vyplutí lodi + vstupní formulář
• kopii potápěčské licence
• kopie potápěčského pojištění – doporučujeme DAN, případně umíme Uniqa  - 
které pro Vás rádi zajistíme za 847 Kč
 pokud se chystáte na noční ponory  mimo ostrovy – nezbytnou součástí výstroje dvě lampy a jedno poziční světlo (stroboskop či chemickou tyčku -   lze dokoupit na lodi)
• deko bojka -  lze dokoupit na lodi
• vyplněné zdravotní prohlášení v angličtině i češtině


Příklad itineráře St. John´s vč. Abu Fandíra:


ABU FANDIRA A ST. JOHNS
Vyplouvá se z přístavu Marsa Alam nebo Hamaty a následují ponory jako u podrobného itineráře viz výše proklik jen na St. John´s  tam i zpět, dle počasí a rozmarů moře.
Názvy lokalit při výjezdu z Marsa Alam: Shaab Marsa Alam, Gotta Sharm a přejezd na St. Johns. Dále Gotta Small, Gotta Big, Dangerous reef.
Okolo 12 hodiny v noci  - obvykle druhou noc po vyplutí, zamíříme směrem na Abu Fandiru, vzdálenou asi 70 kilometrů. Cesta trvá přibližně 5 hodin. Lokalita se nachází až na samé hranici se Súdánem.
Abu Fandira je nejjižnějším útesem Egyptských vod Rudého moře, kde uskutečníme  3–5 ponorů.  Skládá se ze tří částí tvořených útesy vystupujícími z písčité plošiny, kterou obestupuje velká hloubka ze všech stran. K potápění zde máte až šest různých lokalit, dle zkušeností potápěčů.
Abu Fandira je rozhodně zajímavá díky velké vzdálenosti od civilizace, proměnlivým proudům a hloubkou nejen pro potápěče, ale i pro velká hejna menších ryb a  pelargické živočichy – žraloky, barakudy, tuňáky, manty a siby skvrnité.

Největší je Marsa Abu Fandir dlouhá okolo 2 kilometrů.
První ponor začínáme ze zodiaku na východní straně pojmenované Torfa. Jedná se o bohatě porostlou korálovou stěnu vycházející z písčitého dna ve 12 metrech. Pokud nechcete ponor strávit jen u útesu, můžete odplavat na postupný sráz písčitého dna,  kde naleznete několik věží různých velikostí.

Habili – sestup začíná na lodi zakotvené nad největší z věží. Pohledem z paluby tato lokalita připomíná St. John´s – Habili Ali small.  Jedná se o velmi krásnou lokalitu skládající se z mnoha samostatných korálových věží vyrůstajících ze dna od cca 35 metrů. Některé dorůstají hladiny, jiné jsou nižší s převisy, jeskyňkami, kaňony, bohatě porostlé měkkými a tvrdými koráli.  Můžete zde spatřit velké hejna kranasů, barakud, chňapalů, ale také želvy, můrény, barakudy a žraloky bělocípé.

Gotta – leží uprostřed obou dříve jmenovaných lokalit. Ponor se provádí ze  zodiaku na severovýchodní straně. Kolem  velkých útesů je nesčetně mnoho fantastických malých korálových věží s krásnými koráli
s četnými soutěskami a převisy. Mezi nimi plavou hejna bodloků a chňapalů. Také zde můžete spatřit tuňáky, barakudy na čistící stanici, bělocípé žraloky a nádherné siby skvrnité.
Noční ponor se provádí na Marse, odkud se vyplouvá v nočních hodinách zpět na ST. Johns a pokračuje se v ponorech jako u itineráře na St. Johns. Tedy:
Habili Ali big, Habili Ali Small, Umm Charararim,  Paradise reef, Sirnaka island, Malahi, Shaab Abu Galava, Shaab Hamam.

 

POZOR !!!!
Používání WIFI zařízení v Egyptě (drony, dálkově řízeně kamery a teleskopy) je přísně zakázáno!
Cestujícím, kteří přicházejí do Egypta přes jakékoliv egyptské letiště, není dovoleno přivést s sebou nebo vlastnit žádnou z výše uvedených věcí. (Vyjímečně je možné  pouze po obdržení povolení od příslušného orgánu Ministerstva obrany). V případě porušení hrozí odsouzení na dobu 1-5 let a také finanční pokuta  včetně zabavení věcí.

 

Fotogalerie