logo
logo

St. John's

Termín: 7. 9. - 14. 9. 2024
Cena: od 23.300 + letenka


 St. John´s
7. 9. - 14. 9. 2024
cena safari bez letenky z a do Prahy: 25.200 Kč
průvodce Renda

 12 volných míst

Vyplouvá se z přístavu Marsa Alam a následují ponory jen na St. John's  tam i zpět, dle počasí a rozmarů moře.

O aktuálních změnách počtů lidí na jednotlivých termínech a lokalitách Vás budeme informovat e-mailem nebo telefonicky, prosím,  případně si  je ověřte na známých mailech či telefonech. Děkujeme.
Ceny se mohou změnit dle výše palivových příplatků či větších kursových výkyvech
 

Cena safari 25.200 Kč zahrnuje:
• Týdenní pobyt na lodi pro potápěče -
(6 nocí a 6 potápěcích dnů, loď vyjíždí na moře v pondělí ráno, případně za 30 Euro v Hurghadě nebo Marsa Alam nebo 40 Euro v Port Galeb na osobu již po příletu - pokud dovolí kapitanát, jinak se vyjíždí den
po příletu)

• Plnou penzi, moučník a ovoce  a nealkoholické nápoje po dobu pobytu (cola, fanta, sprite, voda, čaj, káva)
• Neomezené potápění (foukání vzduch)
• Zapůjčení zátěže,  potápěčské láhve 12l S80 a 14l S100 DIN (za 30 Euro na týden),  twin 12l s manifoldem ( za týden 50 Euro)
• Český a Egyptský průvodce
• Transfer z letiště na loď

• Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:
• Letenka s letištními taxami a palivovým příplatkem ( 10.600 - 11.600 Kč pokud je svátek),
který se může změnit do té doby, než jsou letenky vystaveny  (u skupinových letenek se kvůli možné změně jména vystavují letenky cca 7 dní před odletem)
• Vízum 25 USD
– platí se na letišti při příletu (nejlépe u okénka Exchange, v příletové hale po vstupu na levo)
• Pojištění – cestovní a potápěčské a  individuální pojištění storna zájezdu
• Bakšíšné 60 EURO
• P
oplatek za potápění v Rudém moři 50 EURO
• Veškeré povinné aktuální covidové či jiné testy před cestou, během cesty a po návratu
 Potápění s nitroxem pro certifikovane - 6 Euro za láhev a nebo 60 Euro za týden do S80 nebo 75 Euro do S100 lahve ( fouká se, pokud dovolí počasí, časové rozložení mezi ponory, plánovaná hloubka poonoru atd...,  max 32 EAN)
- Případné dodělání zvyšovacích kurzu AOWD nebo absolvování kurzu EANX - Nitrox basic a EANX - Nitrox Adwanced za výhodné ceny

Nezapomenout:
• 2 x kopii pasu (na A4) nezbytná pro povolení k vyplutí lodi + vstupní formulář
• kopii potápěčské licence
• kopie potápěčského pojištění – doporučujeme DAN, případně umíme Uniqa  - 
které pro Vás rádi zajistíme za 847 Kč
 pokud se chystáte na noční ponory  mimo ostrovy – nezbytnou součástí výstroje dvě lampy a jedno poziční světlo (stroboskop či chemickou tyčku -   lze dokoupit na lodi)
• deko bojka -  lze dokoupit na lodi
• vyplněné zdravotní prohlášení v angličtině i češtině


Příklad itineráře St. John´s vč. Abu Fandíra:


ABU FANDIRA A ST. JOHNS
Vyplouvá se z přístavu Marsa Alam nebo Hamaty a následují ponory jako u podrobného itineráře viz výše proklik jen na St. John´s  tam i zpět, dle počasí a rozmarů moře.
Názvy lokalit při výjezdu z Marsa Alam: Shaab Marsa Alam, Gotta Sharm a přejezd na St. Johns. Dále Gotta Small, Gotta Big, Dangerous reef.
Okolo 12 hodiny v noci  - obvykle druhou noc po vyplutí, zamíříme směrem na Abu Fandiru, vzdálenou asi 70 kilometrů. Cesta trvá přibližně 5 hodin. Lokalita se nachází až na samé hranici se Súdánem.
Abu Fandira je nejjižnějším útesem Egyptských vod Rudého moře, kde uskutečníme  3–5 ponorů.  Skládá se ze tří částí tvořených útesy vystupujícími z písčité plošiny, kterou obestupuje velká hloubka ze všech stran. K potápění zde máte až šest různých lokalit, dle zkušeností potápěčů.
Abu Fandira je rozhodně zajímavá díky velké vzdálenosti od civilizace, proměnlivým proudům a hloubkou nejen pro potápěče, ale i pro velká hejna menších ryb a  pelargické živočichy – žraloky, barakudy, tuňáky, manty a siby skvrnité.

Největší je Marsa Abu Fandir dlouhá okolo 2 kilometrů.
První ponor začínáme ze zodiaku na východní straně pojmenované Torfa. Jedná se o bohatě porostlou korálovou stěnu vycházející z písčitého dna ve 12 metrech. Pokud nechcete ponor strávit jen u útesu, můžete odplavat na postupný sráz písčitého dna,  kde naleznete několik věží různých velikostí.

Habili – sestup začíná na lodi zakotvené nad největší z věží. Pohledem z paluby tato lokalita připomíná St. John´s – Habili Ali small.  Jedná se o velmi krásnou lokalitu skládající se z mnoha samostatných korálových věží vyrůstajících ze dna od cca 35 metrů. Některé dorůstají hladiny, jiné jsou nižší s převisy, jeskyňkami, kaňony, bohatě porostlé měkkými a tvrdými koráli.  Můžete zde spatřit velké hejna kranasů, barakud, chňapalů, ale také želvy, můrény, barakudy a žraloky bělocípé.

Gotta – leží uprostřed obou dříve jmenovaných lokalit. Ponor se provádí ze  zodiaku na severovýchodní straně. Kolem  velkých útesů je nesčetně mnoho fantastických malých korálových věží s krásnými koráli
s četnými soutěskami a převisy. Mezi nimi plavou hejna bodloků a chňapalů. Také zde můžete spatřit tuňáky, barakudy na čistící stanici, bělocípé žraloky a nádherné siby skvrnité.
Noční ponor se provádí na Marse, odkud se vyplouvá v nočních hodinách zpět na ST. Johns a pokračuje se v ponorech jako u itineráře na St. Johns. Tedy:
Habili Ali big, Habili Ali Small, Umm Charararim,  Paradise reef, Sirnaka island, Malahi, Shaab Abu Galava, Shaab Hamam.

 

POZOR !!!!
Používání WIFI zařízení v Egyptě (drony, dálkově řízeně kamery a teleskopy) je přísně zakázáno!
Cestujícím, kteří přicházejí do Egypta přes jakékoliv egyptské letiště, není dovoleno přivést s sebou nebo vlastnit žádnou z výše uvedených věcí. (Vyjímečně je možné  pouze po obdržení povolení od příslušného orgánu Ministerstva obrany). V případě porušení hrozí odsouzení na dobu 1-5 let a také finanční pokuta  včetně zabavení věcí.

 

Fotogalerie

St. John´s