logo

Raja Ampat - Papua

Termín: Na vyžádání
Cena:


 

Cena: 3.900 USD + 180 USD poplatek za rezervaci  + cca 140 USD baksis
jen safari  - bez letenky a bez doprovodného programu

 

Cena letenky z Evropy do Jakarty a pak do Sorongu a zpět : cca 30.000 Kč 

 

PROGRAM EXPEDICE:

1. den -

Sraz na letišti. Odlet do Jakarty.

2. den  -

Přílet a ubytování v hotelu. 

 

3. den  -
Odlet do Sorongu a nalodění. Startujeme safari.

 

3. den až 13. den   -

Itinerář safari Raja Ampat 
10 dní /9 nocí


Den první: Sorong
Přílet na letiště v Sorongu. Posádka bude čekat před příletovou halou a bude připravena nás převézt na loď k okamžitému nalodění. Po cca 15 minutách jízdy dorazíme k lodi, kde je pro připraven welcome drink. Oficialní čas nalodění je 13:00. Seznámení s lodí a ubytování proběhne před vyplutím. Oběd a večere se bude podávat během plavby do národního parku Raja Ampat.

   
Den druhý: Dampier straits
Vítejte v oblasti Dampier straits. Zde absolvujeme check dive na Mioskonu. Seznámení se s našimi shopnostmi vyvážení a ovládání výstroje pod vodou. Pro ty z vás, kteří nebyli ve vodě delší dobu je check dive výbornou příležitostí si tyto dovednosti osvěžit.
V oblasti je mnoho výborných lokalit. Cape Kri je skvělí začátek dne se zastoupením většiny druhů ryb a korálů na jediné lokalitě. Lokality jako Cape Kri drží 30-ti rekord Dr. Allena v počtu ryb. Cape Kri má pravděpodobně největší koncentraci velkých ryb v severním Raja Ampat. Mioskon, Cape Kri a Mike´s point jsou lokalitami pro druhý den.


Den třetí a čtvrtý: Wayag
Ráno dorazíme k ostrovu Wayag – jednomu z tzv. “povinných zastávek” na cestě po Raja Ampat. Zakotvíme před horou Pindito, kterou si vyšlápneme. Vezměte si s sebou fotoapárat/kamery a pohodlnou obuv. Z vrchlou je nezapomenutelný pohled na skupinu ostrovů v Raja Ampat. Po nafocení a natočení dechberoucích záběrů se vydáme na pláž na lehký piknik, ranní relax, plavání a šnorchlování. Menším člunem se poté vydáme do ukryté a pozoruhodné zátoky a male laguny. Uděláme si zde čas na několik ponorů kolem severní části Raja Ampat Aljui Bay nebo Gam.
 
Den pátý a šestý: Sel Pele Bay
Sel Pele je velká zátoka nacházející se na západní části ostrova Weigeo. Je proslulá jako nejlepší místo Raja Ampat pro lov zvířat. V ústí zátoky se nachází menší ostrůvek. Mezi ponory občas navštívíme některou z perlových farem. Dinding Selatan; Kebung Kerang; a Pearl farm Pier (The Jetty) jsou naším výběrem pro denní i noční ponory v této oblasti.

 

Den sedmý: Ostrov Fam a Penemu
700 Km2 oceánu nad středem severo jižní osy Raja Ampat – to jsou živé korály Pam a Penemu vzkvétající, odlávající některým z nejsilnějších Dampierových proudů. Zažijeme zábavný drift diving v proudu na Melissa Garden, Barracuda a Angelina Passage.

 

Den osmý: Dampier straits
Nejde se nabažit Dampier straits. Obsahuje jedny z nejdobrodružnějších ponorů Raja Ampat. Tentokrát se budeme potápět na Chicken Reef, Sardine, Blue Magic. Lokalita, která nabízí nezapomenutelné potápění, kde můžete spatřit obrovské hejna barakud, bodloky střežící vrcholky útesů zatímco vás obklopí hejna kranasů. Nezřídka se zde objevují manty. Kromě toho, že vám hejna tuňáků a bodloků v podstatě blokují výhled, můžete být fascinováni i nesmírným počtem ploskozubců okusujících korály.

Den devátý: Arborek
Na cestě zpět do Sorongu se zastavíme na známém Arborku, výběr lokalit v této oblasti je bohatý. Manta sandy a Manta Ridge bodou v našem výberu lokalit, kde můžete spatřit skupinu kroužících mant. Z bezpečnostních důvodu provedeme v tento poslední potápěcí den pouze dva mělké ponory.


Den desátý : Sorong
Po snídani začne příprava na vylodění. Oficiální čas vylodění je 10:00. Připravte se na vylodění, po kterém vás odvezeme zpět na letiště v Sorongu.
pozn.

• Itinerář a denní program se může změnit v závislosti na počasí a mořských podmínkách, možnosti bezpečně zakotvit, vládních nařízeních a dalších faktorech. Vynaložíme veškeré úsilí k naplnění plánovaného itineráře. Program může být změněn v průběhu cesty také pro využití např. kulturních událostí, přizpůsobení se plavebních podmínek a jiných faktorů.
• Program potápění bude navržen našim Cruise Directorem, který vezme v potez aktuální předpověď počasí, mořské podmínky  a naplánuje nejlepší možné locality k potápění.

 

Land program:

DEN 01: příjezd Jayapura - Wamena - SEVERNÍ Baliem Valley (oběd / večeře)
Odlet z Jayapury do Wamena v 09.05 společnost TRIGANA Air do Wamena. Dále transferem z letiště do Baliem Pilamo hotelu na check in a krátký briefing od průvodce. Oběd se podává v restauraci Sinabung Jaya. Po obědě prozkoumáme Aikima a Suroba Baliemské údolí. Cestou narazíte na Dani´s working a její pole se sladkými bramborami a uvidíte její každodenní činnosti. Příjezd na Suroba, procházka borovicovým lesem a krásnou přírodou dále po mostě přes řeku Aike, než se dostanete na hlavní silnici, kde na vás bude čekat vůz. Výlet na 2-3 hodiny po překrásné přírodě a tradičních domech Dani. Odpoledne se vrátíme zpátky do Wamena. Večeře se bude podávat také v restauraci Sinabung Jaya a ubytování bude Baliem Valley Resort.
 
DEN 02: Wamena - JIWIKA (Pig hody a tanec) - Wamena (snídaně, oběd, večeře)
Po snídani, jízda 30 minut do Jiwika v severní části Baliemského údolí výlet za 250 let starou mumií. Dále pěšky 10 minut do vesnice Anemoigi, kde si můžete prohlédnout bitvu Dani Mock a vepřové hody. Uvidíte, jak obyvatelé Dani tradičně zakládají oheň a zabíjí prase lukem a šípem a uvaří ho se zeleninou a sladkými brambory v kouřící jámě v zemi. Oběd dostanete v krabičce nebo můžete mít grilované prase a místní jídlo. Po obědě navštívíme horu Mili, kde uvidíme, jak Dani ženy tvoří sůl tradičním způsobem. Odpoledne jedeme zpátky do Baliem Valley Resort na večeři a přenocování.
 
DEN 03: Wamena - Kilise (snídaně, oběd, večeře)
Po snídani pojedeme 40 minut do Sogokmo s průvodcem, číšníky a kuchařem, výchozí bod pro turistiku na Kurimy, distrikt of the tribe a dále pokračovat na Hesegem ve směru Kilise. Podél stezky potkáte místní obyvatele při jejich aktivitách, s krásnou přírodou okolo. Oběd bude poskytnutý v krabičce. Odpoledne můžete prozkoumat tradiční vesnice a dozvědět se způsobu života zdejších lidí. Večeře a pobyt v místním hostinci Kilise. Postavíme stan uvnitř hostince.  (Procházka cca. 4 hodiny).
 
DEN 04: Kilise - WUSEREM (snídaně, oběd, večeře)
Po snídani budeme pokračovat do obce Wuserem přes vesnici Hihundes a visutý most přes Baliemskou řeku. Dnešní chůze je o něco těžší, úzkými a kluzkými cestami nahoru do kopce s převýšením asi 1.900 metrů. Ale můžete se těšit krásné přírody podél cesty, kde potkáte místní lidi s přátelským úsměvem v jejich tradičním oděvu. Oběd bude podáván na okraji řeky Mugi, kde se můžete vykoupat, zatímco kuchař připraví jídlo. Po obědě budeme pokračovat do Wuserem cca 1,5 hodiny. Večeře a přenocování v domě učitele nebo ve škole. Stany budou připraveny (Procházka přibl. 5 hodin)
 
Den 05: WUSEREM - Kurimy - Wamena (snídaně, oběd, večeře)
Po snídani budeme pokračovat v posledním trekku do Wamena přes Kurimy sub district s výhledem dolů k řece Mugi a zahrady na horském hřebeni. Na cestě bude oběd, dorazíme do Kurimy district a dále autem cca 1 hodina až do Wamena. Pozdní odpoledne je správný čas pro navštívení tradičního trhu Wamena. Večeře bude podávána v restauraci Sinabung Jaya a přenocování v hotelu Baliem Valley Resort. (Procházka cca. 5 hodin)
 
DEN 06: Wamena - Jayapura (snídaně, oběd, večeře)
Po snídani v hotelu, odjezd z Wamena do Jayapura k 1. letu TRIGANA Airlines. Po příjezdu na letiště Sentani Jayapura budete pokračovat s prohlídkou Jayapura. Navštívíte válečný památník Mc. Arthura. Lodičky na jezeře Sentani Sentani navštívit Tribe v ASEI a Ayapo ostrovy, obědy se podávají v místní restauraci v blízkosti jezera. Pozdě odpoledne se přihlásíme v hotelu Grand Hotel Allison v Sentani. Pokud zbyde čas můžete navštívit místní trh v Sentani, který je kousek od hotelu. Večeře bude podávána v Micky restauraci.

 

DEN 07: Wamena - Jayapura (snídaně, oběd)
Po snídani v hotelu, transfer na letiště Wamena k letu zpět do Jayapura. Příjezd na letiště Jayapura. Celodenní prohlídka - Mac Arthur památník z druhé světové války, jezero Sentani. Oběd v místní restauraci. Po obědě navštívíme muzeum antropologie, Hamadi trh a město Jayapura. Check-in v hotelu Allison Jayapura.

DEN 08: pláž HARLEM (snídaně, oběd v krabičce)
Ráno po snídani se pojedete do Depapre (cesta 2 hodiny) a pak lodí na pláž Harlem – plavání, šnorchlování a relax. Oběd v krabičce. Na noc zpět do Jayapura.
Poznámka: šnorchlovací potřeby nejsou na pláži k dispozici, doporučujeme si je vzít s sebou

 

DAY 09: JAYAPURA DEPARTURE (snídaně)
Po snídani transfer na letiště.
 


v ceně zahrnuto:
-    Všechny letenky vč. transferů z letiště
-    Pozemní doprava
-    Loď na jezeře Sentani
-    Portýr během trekkingu
-    Tradiční obřady (vepřové hody a bojový tanec speciálně sjednaný pouze pro Vás)
-    Anglicky mluvícího průvodce
-    Výlety dle programu
-    Zvláštní povolení ("Surat Jalan") k návštěvě Baliem Valley
-    všechny vstupy a dary
-    Ubytování ve Wamena / Baliem Valley v Baliem Valley Resort na twin-share
-    Ubytování ve stanech nebo v domě vesničanů se základním vybavením během trekkingu
-    Ubytování v Jayapura Allison Hotel (4 hvězdy)
-    Stravování, které jsou uvedeny  v programu
-    Balené vody během zájezdu / trekking

v ceně není zahrnuto:
-    Cestovní pojištění, poplatek za extra zavazadla
-    Osobní výdaje, jako jsou telefonní hovor, prádelna, nápoje atd.
-    Veškeré náklady vzniklé v důsledku zrušení letu nebo z důvodu jiných příčin mimo naši kontrolu

 

Fotogalerie

Raja Ampat