logo

Ekvádor - Galapágy

Termín: Na vyžádání
Cena:


GALAPÁGY
průvodce Renda 

     
    10. března 1535 byly objeveny Galapágy. Potápění na Galapágách patří k naprosto nejkrásnějším ponorům na světě - s unikátní, endemickou faunou a flórou, která tady žije díky proudům přinášejícím velké množství planktonu. Zdejších proudů se nemusí obávat ani  nepříliš zkušený potápěč.  V doprovodu průvodce spatříte stovky kladivounů bronzových, největší velikosti velrybích žraloků, až 7 metrové manty atlantské, hejna kranasů, barakud, největší želvy zelené, rejnoky, siby skvrnité, žraloky hedvábné, černolemé, bělocípé a možná i dnes vzácného  žraloka galapážského. Zcela určitě potkáte pod vodou lachtany, při troše štěstí leguány mořské nebo tučňáky. Delfíny a nad hladinu vyskakující kosatky, a nebo také velryby vystřikující ohromné gejzíry vody uvidíte  - pokud budete trpěliví pozorovatelé mořské hladiny  - také.
        Na ptačích ostrovech  Wolf a Darwin spatříte neopakovatelné lovení stovek kormoránů, racků a fregatek, vše jak v legendárním hororu od Alfréda Hickoka.
        Loď brázdící vody  Ekvádorských Galapág, na které strávíme neopakovatelné zážitky, se jmenuje Astrea.  Loď má kapacitu 16 osob a je rozdělena do osmi dvoulůžkových kajut s palandami.  Kajuty mají vlastní koupelny se sprchou,  toaletou a klimatizací. Je zařízena salonkem a sluneční palubou a vašim číšníkem.
     Voda v tomto období dosahuje od  19 – 24 C°. Ponory jsou 3 – 4 denně a uskutečňují do hloubek mezi 20 – 40 metrů, většinou ve středně silných proudech.  Nezapomenout rukavice tenké, případně hák do proudu,  neoprén min. 5 mm, oblek s vestou a kapucí nebo spodní nátělník také s kapucí.

 

Safari Galapágy
pouze safari
v ceně 35 000,- Kč a  4.900,- USD
 
letenky se všemi poplatky až na hlavní Galápážský ostrov, ubytování v hotelu v Quito, 7 denní pobyt na lodi Astrea s potápěním a plnou penzí

Itinerář:

Den 1:
Check dive at North Baltra 

Den 2:
2 dives Cousin, 1 dive Bartolome 

Den 3:
3 dives in Wolf 

Den 4:
3 dives Darwin 

Den 5:
2 dives Darwin, 1 dive Wolf 

Den 6:
2 dives Punta Vicente Roca, 1 dive Cabo Marshall 

Den 7:
1 dive Pinzon, PM land visit at Charles Darwin Station or  visit Tortuga Bay 

Den 8:
San Cruz Highlands – Baltra


Pobyt Galapágy - ostrovy 
Ponechání potápěčských věcí v hotelu.
Přelety na Galapážských ostrovech.
Turistický poplatek na  ostrově.
Ubytování v hotelu na pláži se snídaní.
Výlety výše popsané,  včetně průvodce a vstupu.
Transfery

Není zahrnuto:
ID karta 20 USD
Vstup NP Galapágy 110 USD
Tip na lodi 200 usd a další  v doprovodném programu cca  50 USD
Odletová taxa z Quita 41 USD
Strava a nápoje, pokud nejsou uvedeny v jednotlivých itinerářích
Osobní náklady (vč. Vstupů u doporučených programů….)
Více náklady o kterých nemám ani potuch

 

ockovani-doporuceni.docx

Fotogalerie

Galapágy