logo

BALI

Termín: Na vyžádání


 

BALI 
potápění snad s mantami a měsíčníky ….

cena letenky:   cca 19.500 Kč

cena pobytu včetně potápění, transferu a výletů: 32.900 Kč
cena pobytubez potápění, včetně transferu a výletů: 25.000 Kč

cena zahrnuje:

VSTUPNÍ FORMALITY V INDONÉSII

Občané ČR i SR mají zrušenu vízovou povinnost. Při příletu na Bali nemusíte k přepážce "VISA ON ARRIVAL". Půjdete rovnou k imigračnímu, kde dostanete razítko do pasu s povolením vstupu na 30dní. 

Po odebrání zavazadel budete procházet ještě celní kontrolou. Zde je třeba odevzdat formulář s celním prohlášením, který většina cestujících obdrží už v letadle. Pokud vám ho nedají v letadle, před celnicí jsou stoly s formuláři. Je to jednoduchý modrý formulář, kde je třeba vyplnit pár údajů. Jeden z nich je místo pobytu v Indonésii. Stačí napsat SIDEMEN, Bali.

 

 


Užijte si příjemnou dovolenou a bydlete v novém hotelu, který byl otevřen v srpnu 2015. Hotel se nachází hned vedle potápěčského centra a nabízí kvalitní a pohodlné ubytování v 30 pokojích a apartmánech. Nezáleží na tom, zda jste potápěč nebo ne, ať cestujete sólo, jako parta přátel nebo rodina s dětmi, tento nový Resort & Spa nabízí krásné ubytování s přátelskou a rodinnou atmosférou pro všechny.

 

 

 

Ubytování
Ubytováni bude v nově otevřeném potápěčském resortu ve městečku Padangbai (vzdálen 1,5 hod. od letiště), který nabízí 5 typů kvalitního ubytování. Všechny pokoje a apartmány jsou vybaveny sociálním zázemím, klimatizací a terasou pro klidné posezení.
•Klimatizace

•Lahvová voda denně zdarma

•TV se satelitem, wifi free
•Minibar

•Rychlovarná konvice, čaj, káva

•Bezpečnostní trezor
Deluxe Queen Room 29m2
- dvoulůžkový pokoj

- dvojitá postel nebo dvě postele – 2 dospělí

 

 

Potápěčský den zahrnuje:
• 2 ranní ponory s průvodcem,
• Nitrox pro potápěče s Nitrox licencí,
• občerstvení mezi ponory (čaj, ovoce, sušenky)
• oběd v rezortě,
• odvoz / dovoz z OK Divers na místa ponoru,
• poplatek pro instruktora,
• lokálne poplatky a daně.

 

Potápěčský program: 4 lokality:
• Padangbai
• Manta Point
• Tulamben
• Nusa Penida

 

Video Bali a Nusa Penida 2018 - mola mola, manty, želvy a hodně jiného

 

Výlety:

 

Bedugul: Vodní zásobárna Bali
Trvání výletu: 10 - 11 hod
Výlet do horské oblasti centrálního Bali začneme o 08:00 ráno z našeho hotelu v Padangbai. První zastávkou budou rýžová pole v Jatih Luwih, které jsou zapsány v seznamu UNESCO. Tato pole jsou výjimečná svým zavlažovacím systémem a způsobem, jakým mezi sebou místní zemědělci spolupracují. To jim umožňuje sbírat úrodu rýže až 3-krát ročně a nám ostatním nabízí nezapomenutelný pohled na překrásná rýžová políčka.
Naše cesta nás dále zavede do horské oblasti Bedugul, kde je vzduch svěží a o poznání chladnější než níže na jihu. Tato oblast je významná díky pěstování různých druhů zeleniny a ovoce. Nacházejí se zde i 3 jezera, a proto je Bedugul i důležitou zásobárnou vody.
Ještě dříve než si dáme přestávku na oběd, navštívíme chrám Pura Ulun Danu Beratan, který můžete znát z mnoha pohlednic a článků o Bali. Pochází ze 17.století a je zasvěcen bohyni rýže Dewi Sri. Po chutném obědě se zastavíme na místním trhu s ovocem a suvenýry a poté se již vydáme zpět do Padangbai.

 

 

 

Go Lawal tour: Jeskyně netopýrů a výroba soli
Trvání výletu: 5 - 6 hod Oběd není zahrnutý v ceně výletu.
Na tento výlet vyrazíme z našeho hotelu v Padangbai odpoledne ve 13:00 a první zastávkou bude chrám Pura Kehen zasvěcený bohu Brahma. Tento chrám pochází z 11.století a před většinou turistů je dobře utajený. Je to však jeden z nejvíce fascinujících chrámů, který vás okouzlí kouzlem spirituality. Kromě množství svatyní je jeho součástí i majestátní fíkus, který slouží jako zvonice - "kulkul". Po meditativní atmosféře tohoto chrámu se vydáme navštívit některý z mnoha krásných vodopádů, které Bali ukrývá. A pak vám ukážeme, jak balijci získávají a zpracovávají sůl z mořské vody v malé rybářské vesničce Kusamba. naší další atrakci, kterou je chrám Goa Lawah, bychom měli dorazit právě včas na úžasné představení při západu slunce. Goa Lawah je chrám pocházející z 11.století, který patří k devíti nejvýznamnějším chrámúm na Bali. Jeho hlavní část se nachází v jeskyni osídlené stovkami netopýrů. Každý večer při západu slunce tyto malé potvůrky vylétají ven jako velký černý mrak a vydávají se na noční lov hmyzu. Kromě netopýrů mají vstup do jeskyně povolen pouze vybraní kněží.
Necháme netopýry, ať si loví a vydáme se zpátky do Padangbai.

 

 


Uluwatu Tour: Oblíbený strážce jihu
Trvání výletu: 10 - 11 hod
Oběd není zahrnutý v ceně výletu.
Na tento výlet vyrazíme z hotelu v Padangbai o 08:00 ráno. Náš mikrobus nás zaveze přímo do oblíbeného chrámu Uluwatu, který se nachází na jižním cípu ostrova Bali. Tento chrám z 11.století se nachází na útesu vysokém 70 metrů. Nejen že nabízí krásný výhled na moře a okolní pobřeží, místní hinduisté také věří, že Uluwatu ochraňuje ostrov Bali z jižní strany před zlými duchy. Okolí chrámu vládnou opice - makakové, takže si dávejte pozor na bižuterii, kšiltovky a prostě cokoliv, na co by si tyto mazané malé opice mohly udělat zálusk.
V tomto výletu není zahrnutý oběd, avšak v blízkosti chrámu jsou na útesu malebně posazené malé restaurace - warungy s chutným menu, chlazenými nápoji a úžasným výhledem na oceán pod útesy.
Odpoledne vás vezmeme na některou z nádherných pláží, kterých je na jihu ostrova hned několik.

 

 

Besakih Poklady severovýchodního Bali
Trvání výletu: 7 - 8 hodin
Vydejte se s námi poznávat severovýchodní Bali. Výlet začneme v 08:30 ráno v našem hotelu v Padangbai a první zastávkou bude Tohpati, kde vám ukážeme jak se batikují a tkají tradiční látky. Batikování pochází z Jávy a je jedním z národních kulturních klenotů Indonésie. Budete mít také možnost vidět "canting", techniku používanou k vytvoření pestrobarevných látek s použitím vosku a pera.
Naší druhou zastávkou bude městečko Klungkung, kde navštívíme pozůstatky královského paláce ze 17. století a pavilon Kert Gosa, který kdysi sloužil jako soud. Odhalíme vám fascinující svět balijského vnímání podsvětí a trestů, které na duše mrtvých čekají.
Následně se vydáme do slavného Besakih - největšího a nejdůležitějšího komplexu chrámů na Bali. Besakih se nachází na úpatí posvátné sopky Agung, pochází až z 8. století a bývá také označován jako hlavní chrám. Je to jeden z nejvíce navštěvovaných chrámů na ostrově, ale vidět ho jednoznačně stojí za to.
Po Besakih bude následovat čas na chutný oběd a pak se již pomalu vydáme na cestu zpět do hotelu v Padangbai. Na naší trase budeme procházet vesničkou Sidemen, kde se zastavíme pokochat krásnými pohledy na rýžová poli.

 

 

 

Nezapomeňte:
• potápěčskou licenci s logbookem
• dekompresní bójku
• třmen
• svítilnu
• potápěčskou výstroj
• potápěčský oblek 3 - 5mm - předpokládaná teplota vody je 27-29 stupňů
• tenké potápěčské rukavice
• počítač - povinný

 

Při vstupu do země se vyplňuje imigrační karta, jejíž první část je odebrána při vstupní pasové kontrole a druhá část při výstupu. Platnost Vašeho cestovního pasu musí být minimálně 6 měsíců po návratu do ČR!

 

Očkování:
Pro vstup na Bali není povinné žádné očkování. Bali je jediným indonéským ostrovem bez výskytu malárie, takže nepotřebujete žádná antimalarika ani jinou profilakci.

 

Počasí:
Klima na Bali je tropické s občasným výskytem dešťů. Teplota vzduchu: 30 °C, teplota vody: 27 - 29 °C.

 

Měna:
Indonéská rupie není volně směnitelná a je tedy nutné mít s sebou nejlépe Eura, které na Bali směníte v jakékoliv směnárně.