logo

Puerto Aventuras

Cena:


 

Yukatanský poloostrov, stát Quintana Roo - PUERTO AVENTURAS
POBYT na souši S POTÁPĚNÍM
( vhodné i pro rodiny s dětmi)

lze vyžádat jakýkoliv termín (z volných, nejsou zde uvedeny)
nutno pouze prověřit termín 

 

Cena letenky: cca 25.000 Kč

pozn. vzhledem k pohyblivým kurzům dolaru jsme museli cenu upravit na cenu
v cizí měně

Náklady pro potápěče: od 2340 USD
ubytování a 8 ponorů (2 cenoty a 6 moře) nebo 6 ponorů (4 cenoty a 2 moře) - 
zahrnuje transfer z letiště a zpět se skupinou, nezahrnuje stravování a pitnou vodu, transfery na potápění
  
Náklady pro nepotápěče: od 1900 USD 
zahrnuje transfer z letiště a zpět se skupinou, nezahrnuje stravování a pitnou  vodu

Puerto Aventuras je nevelké přístavní městečko, které se nachází asi 80km jižně od letiště CANCUN, které je hlavním obchodním, turistickým a správním centrem poloostrova Yucatan. V tomto turisticky nejnavštěvovanějším místě najdeme velké hotely, obchodní a zábavní centra. Poklidné přímořské letovisko Puerto Aventuras, nepoznamenané umístěním gigantických hotelů all inclusive ( jsou zde pouze dva, ale klienti mz nich téměř nevychazejí), se táhne podél nádherné písečné pláže s velmi jemným bílým pískem. Městečko je charakteristické spíše privátními apartmánovými komplexy, a tudíž se zde nesetkáte s velkými davy koupáníchtivých turistů. Centrum městečka nabízí řadu příjemných stylových restaurací s místními specialitami, mexickou hudbou a srdečným personálem. Atrakcí v samém středu letoviska je možnost koupání se cvičenými delfíny, kapustňáky -dugongy - manaty, lachtany nebo rejnoky. Letovisko nabízí sportovní vyžití v podobě bazénů, tenisových kurtů, golfu - placený.

Okolí Puerta Aventuras skýtá celou řadu možností k poznávacím výletům. Nejbližším městem, vzdáleným asi 20 km, je Playa del Carmen - letovisko s mnoha obchody, tržištěm, restauracemi a sítí hotelů. Odsud je možné podniknout výlet lodí na ostrov Cozumel - národní park je další rájem potápěčů. Další možností je návštěva dvou přírodních parků XEL-HA a XCARET a jednoho adventure parku XPLORER. Parky jsou vzdáleny asi 20 min. jízdy autem a jejich zajímavostí jsou především ukázky mayských tradic, dále přírodní bazény s delfíny, krásná příroda a hlavně šnorchlování či slaňování. Parky jsou umístěny v zátokách, oddělené sítěmi od moře, k vidění je tu spousta ryb a krásných korálů. ”Stojí za to”. Neméně zajímavé jsou také návštěvy mayských pyramid, např. Tulum, vzdálené asi 30 km, Chichen Itza 220 km - největší pyramida na Yucatanu a pyramida Coba - nejvyšší na Yucatanu, poslední, na kterou se může vystoupat....
 
Ubytování:
ve Villas del Mar - velký dvoupatrový privátní mezonetový apartman (cca 360 m2) s výhledem na moře. Má 4 ložnice, z toho 2 ložnice po dvojlůžkách pro páry (budou upřednostněny páry) a 2 ložnice pro čtyři osoby po dvou dvoulůžkách. Každý pokoj má úložný prostor nebo přímo šatnu, sociální zařízení a  vlastní terasu. Vstupní hala, společenská terasa s grilem a výřivkou, jídelna, kuchyň, velký obývací pokoj s TV.
K dispozici jsou zdarma dva velké, denně pečlivě ošetřované, sladkovodní velké bazény před domem, osvětlený tenisový kurt (rakety s sebou). Vše situováno v zálivu s krásnou soukromou písčitou pláží - lehátka zdarma.
Veškeré fakultativní výlety je možno absolvovat hromadnou dopravou i autem.
Wifi je k dispozici.

 

VIDEO APARTMÁNU

 

Potápění v moři: Všechny ponory jsou k dosažení za 10 až  45 minut plavby. U většiny ponorů vás unáší  proud a vy se jen díváte na okolní krásy mořského dna. Loď krouží kolem Vás a po ukončení ponoru Vás kapitán vyzvedne (podmínka výstupová dekoboje ). Doprava do Play del Carmen na potápění v moři není v ceně.

Potápění v jeskyních: Cenoty - jsou největší potápěčskou atrakcí na poloostrově Yucatan. Jde o jeskyně se sladkou a slanou vodou, kterou rozděluje heloklines. Při ponoru Vás doprovází ve čtyř členných skupinkách místní instruktor nebo Renda. Doprava k jeskyním neni obsažena v ceně. Výjezdy k cenotům jsou vždy celodenní záležitostí a uděláte dva ponory. Silná baterka vám umožní skvělý pohled v jeskyních, kde je viditelnost až 100m.

Stravování:  Privátně v plně vybavené kuchyni. Na terase je k dispozici gril. V těsné blízkosti vjezdu do Puerto Aventuras je jednoduchý bufet...  V lepších restauracích, kterých je také v těsné blízkosti téměř desítka, se cena večeře pohybuje od 250,- do 400,- Kč.  Ceny potravin v supermarketech stejné jako v ČR.

Cena zahrnuje: Letenku, transfer z letiště Cancun – Puerto Aventuras, ubytování, tenisový kurt, dva bazény, soukromá pláž, ručníky a osušky na pláž po celou dobu pobytu. Dále také možnost vyprání osobních věcí v pračce a sušičce.

Cena nezahrnuje:
Stravování
Pitnou vodu ( pouze na prvni dva až tři dny)
Výlety
Ponory mimo balíček (140-200 USD Cenoty na den, dvouponor 90 USD v moři,
Vstupné do parků
Zapůjčení auta pro 5 až 9 osob – jeden den zapůjčení je 60-70 USD + benzín
Placené fakultativní výlety v případě, že nemáte zapůjčené auto:

• Tulum + Coba - od 60 USD
• CHichen -Itza - od 85 USD
• Xal ha nebo Xcaret cca 100 USD celodenní vstup ke všem atrakcím
• Výjezdy na ostrov Cozumel 2 ponory v rezervaci lodé vč. průvodce 180 USD.
• Pojištění
• Stravování

Ceny jsou pouze orientační

Po příletu do Cancunu Vás bude před letištěm očekávat zástupce zpřátelené CK, se kterým pak odjedete transferem do Puerto Aventuras,  které je vzdáleno asi 90 km/cca 1 hod. od letiště.

 

Fotogalerie

Video Freediveři 2016 - YUCATAN

Mexiko 2019

Mexiko 2020

Mexiko 2023

Mexiko 2024

 

Mexiko Potápění