logo
logo

MINISAFARI + HOTEL

Termín:
Cena:


Termín:  na vyžádání
cena letenky 10.000 Kč

3 dny a 3 noci 
hotel - dle vlastního výběru


Hotel Bella Vista 4* v Sakkale v Hurghadě hned vedle Praha Café  
cena: 30 EURO/noc/os.  s polopenzí a all inclusive je za příplatek 15 Euro 
garantují pěkné pokoje s výhledem do hotelového komplexu = zahrady a nebo na moře.

Sea Gull 4*
v Sakkale za 48 EURO s all inclusive/noc/os.

Bel Air 4* u hotelu Arabia  49 EURO s all inclusive/noc/os.

hotel Grand Azur 4*+ za 55 EURO/noc/os. super all inclusive

Trasfery z/na letiště jsou dle počtu od 5 USD do 12 USD.


4 dny a 3 noci 
minisafari na lodi MARTINA I.
cena: 360 Euro

POPIS LODI MARTINA I
Minisafari se skládá z  čtyř dnů a třech nocí pobytu.

Den 1.

Po příletu do Hurgády, většinou v brzských ranních hodinách,  si nakupte ve Free shopu pivo, případně večerní aperitiv. Před výstupovou halou Vás bude čekat průvodce, se kterým pojedete asi 15 minut do přístavu. Přístav je nejmodernějším v celém Egyptě a  skýtá komfort Evropských Marin.
Po rozdělení kajut a vybalení věcí a snídani se čeká do příchodu místní policie, která provede nezbytnou kontrolu a vyplouváme!!!

SHAAB ABU RAMADA
Útes Abu Ramada je vzdálen cca 1 hodiny cesty od přístavu a slouží jako mělká lokalita na první – tzv.vyvažovací ponor. Po skoku z lodi a vyvážení se potopíte do max. hloubky 10 a míjíte stěnu útesu po levé nebo pravé straně. Na ponoru je zajímavá maketa žraloka na podstavci. Můžete zde spatřit rejnoky, perutýny a různé druhy korálových ryb.

SEVEN TOWERS – TOBIA ARBA
Je jedna z nejkrásnějších lokalit u Safágy. Na legendární lokalitě z maximální hloubky 16 metrů vyrůstá 5 věží v těsné blízkosti. Pokud začnete před ponorem počítat věže z lodi, vypadají jako by jich bylo 7. Většinou zde provádíme dva denní a jeden noční ponor na kotvišti. Můžete zde potkat od nejběžnějších druhů korálových ryb, olihně, chobotnice, hadovce, murény, rejnoky, kraby, napoleóny, ježíky až po žraloky bělocípé a listovce. Největší raritou je ale noční ponor s množstvím perutýnů využívajících k lovu malých rybek světlo lamp. Není výjimkou spatřit také lovící murény nebo lovící homolice.
Lokalita je vhodná pro začátečníky, zkušené i fotografy.

Den 2.
V ranních hodinách se přesuneme na: SALEM EXPRES

Patří k nejznámějším vrakům v celém Rudém moři pro svoji tragickou a ještě čerstvou historii. Potopil se za dodnes nevyjasněných událostí. 11.12.1991 po změně kurzu narazil Salem v plné rychlosti do útesu a cca za 5 minut se potopil. Na palubě tehdy bylo kolem 700 osob. Podařilo se zachránit jen přibližně 160 lidí a pro zbytek se stala loď ocelovou hrobkou.
Vrak je dlouhý kolem 100 metrů a leží na pravoboku v hloubce od 10 – 31 metrů.
Ponory se většinou provádí dva - ze člunu, který Vás veze od nedalekého útesu, kde jsme zakotveni.. Při prvním obeplavete vrak lodi z vnějšku a při druhém můžete nahlédnout podrobněji do   některých útrob vraku. Salem je vhodný jak pro začátečníky, tak pro velmi zkušené vrakové potápěče vybavené patřičnou výstrojí potřebnou k penetraci do vraku. Salem má neobvyklou atmosféru narozdíl od jiných dříve potopených vraků.

Kdo nechce druhý ponor na vraku , může se potápět na útesu u něhož kotvíme. Útes vystupuje z pískového dna z hloubky  8 – 12

SHAB SHEIR
Nejdelší útes v této lokalitě, na kterém můžete udělat více ponorů. Na západní straně začíná majákem a na východní straně končí dvěma samostatnými útesy. Jeho stěna je ze severní strany bohatě porostlá měkkými a tvrdými korály. Jižní strana je jen velmi málo korálová, zato na některých místech najdete jeskyňky s převisy. Na útesu je také několik zbytků safari lodí, které nezvládli při kotvení náhlou změnu směru větru.
Nejkrásnější ponor je na východní straně. Z lodi nebo člunu obeplouváte několik větších korálových věží vyrůstajících z hloubky okolo 20 metrů. Lokalita je krásná svými soutěskami a jeskyňkou, která Vás dovede, až na  korálové pole na severní straně.
Potkáte zde murény, bodloky, papouščí ryby,  trnuchy a občas i žraloka bělocípého.
Těsně od kotvící lodě je v hloubce 22 metrů vrak safari lodě s obrovskou murénou jávskou.
Lokalita je vhodná i pro začátečníky.

Den 3.
V ranních hodinách se přesuneme asi 1 hodina na lokalitu:
PANORAMA REEF
Panorama je legendárním útesem vystupujícím z obrovské hloubky okolo 340 metrů. Velký útes se skládá z několika plat, kde nejkrásnější z nich je na severní straně a největší na jižní. Severní plato začíná ve 20 metrech a končí okolo 40 metrů. Zde začíná nejčastěji proudový ponor, kde můžete pozorovat hejna barakud, kranasů, tuňáků, žraloky a  při troše štěstí rejnoky a manty. Plato je bohatě porostlé měkkými a tvrdými korály na jedné velké a několika malých věžích.. Útes obeplouváte po pravé straně s proudem v zádech, kde se střídá hrana okolo 25 metrů s téměř rovným srázem. Zde můžete potkat napoleony, žraloky, chňapali a jiné pelargické ryby. Pod kotvícími loděmi na jižní straně je velké plato od 18 – 30 metrů. Většinou na tomto okraji plata se uskutečňují hloubkové ponory do 40 a více metrů pro potápěče s TMX směsmi. Stěny útesu  jsou překrásně porostlé do hloubky 10 metrů s nesčetnými sasankami plnými klaunů a sapínů¨....
Výborná viditelnost na této lokalitě - padající stěny do modrých hloubek -  se Vám na dlouho usadí v paměti.

UMM HAL HAL – MIDLE REEF
Krásný mělký útes vhodný na noční přespání nabízí několik druhů ponorů.
Jihovýchodní strana je porostlá tvrdými korály a patří k nejkrásnějším místům v celém Rudém moři. Proudový ponor se začíná na východní straně skokem ze člunu. Ve směru k lodi se necháte unášet proudem v hloubce mezi 5 – 10 metry a kocháte se obrovskými koloniemi různých druhů korálů. V malé hloubce míjíte soltýny, kranasy a sapíny. Těsně pod hladinou pozorujete jehlice Chorán a občas i zvědavou karetu.

Den 4.
ABU HASHIS

Abu Hashis získal svoje jméno po pašerácích Hašiše, kteří se před léty v této oblasti zdržovali. Hloubka od 12 – do16 metrů je ideálním terénem pro začátečníky ale i pokročilé. Lokalita se skládá z několika větších útesů a množství malých na vnější straně a vraku bývalé safari lodě, která leží v hloubce 14 metrů. Na písčitém dně,místy pokrytém stolovými korály lze spatřit ploštěnce dlouhohlavého (krokodýlí rybu), ropušnice, jěžíky, murény a jiné typické zástupce v této oblasti.
Na jižní straně padá pozvolná stěna do hloubky okolo 30 metrů.

VRAK MINA
Tento nejznámější vrak v Hurgádě leží jen několik desítek metrů od dnešního nového přístavu.
V 50. letech minulého století dostali minolovku Egypťané od Ruska. V roce 1970 byla v 6denní válce potopena. Dostala zásah od Izraelského bombardovacího letounu a okamžitě klesla na levý bok na dno do hloubky od 27 – 30 metrů. Ještě před pár lety jste na mořském dně mohli vidět různé tipy munice a asi 15 metrů od lodi leží dodnes letecká bomba. Z fauny můžete pozorovat sasanku s klauny,  perutýny, kanice a extrémněv a velkou murénu jávskou.
Na lokalitě bývá často proud a je určen pro zkušenější potápěče.

Kolem 15 hodiny po závěrěčném obědě na lodi končí minisafary a opouští se loď.