logo

Safari na lodi Konkordia

Termín: plná sezóna
Počet volných míst:
Cena: 17 700


Safari mezi ostrovy Hvar, Brač, Vis, Šolta na lodi Konkordia.

Termíny  pondělí - pondělí:

Nejhezčí a nejkomfortnější safari po Jadranu s dvacetimetrovou  motorovou lodí, která je plně přizpůsobena pro potřeby potápěčů.

Kouzelná není jen představa, že strávíte každý večer v jiném  starobylém přístavním městečku těchto krásných ostrovů,  ale zažijete také asi nejkrásnější potápění v Jadranu.  To vše je příslibem „mořské kontrolované zóny potápění v oblasti Visu “. Povolení vydává Ministerstvo kultury a je zpoplatněno 10  eury za ponor. Okolní vody Visu patřili do konce dvacátého století k zakázaným potápěčským oblastem, kvůli zdejší vojenské základně. I nyní po  vzniku rezervace je přísně střežen a na lodi musí být vždy zástupce místního divecentra, který dohlíží na dodržování všech zásad potápění v Chorvatsku.Tyto opravdu průzračné vody prozatím ještě bují životem a jsou pastvou pro oči potápěčů, fotografů a filmařů. Kolem stěn, které jsou porostlé měkkými a tvrdými korály a končí ve velkých hlubokách, se prohání hejna ryb a rybiček.  Dále není vzácností potkat chobotnici, murény, langusty, úhoře, nahožábré plže, sapíny, kněžíky, kanice, sépie, ploskozubce, kteří okusují řasu a korály. Při štěstí můžete pozorovat, sybu, tuňáky, želvu, nebo vzácného Zeuse Fabera. Milovníci vrakového potápění mohou prozkoumávat dávno potopené lodi -  Vassilios a Teti s jeho úchvatnými  obyvateli čtyřmi velkými mořskými úhoři, kteří si rádi připlavou pro sousto chutné ryby. Viditelnost se zpravidla pohybuje mezi 20 až 40m. U nedalekého ostrova Biševo jsou snad nejznámější mořské jeskynní útvary Jadranu, Plava spilja a Medvedí spilja. Modrá jeskyně je u zátoky Balunji  a je dokola obklopena vysokými skalami s nesčetnými děrami a podmořským mostem, v niž se často schovávají langusty, krevety a kraby. Písčité dno jeskyně dosahuje hloubky 13m a ze vnitř můžete pozorovat úžasné světlo vstupující do jeskyně, zvláště na ranních ponorech. I milovníci antiky si mohou vychutná až dva tisíce let stará amforová pole. Děla ze starobylé galéry  jako by byla symetricky rozložena na dně pod kolmou stěnou malého ostrůvku. Tato lokalita je v  55 metrová hloubce a je jedním s nejhlubších ponorů. Mimo sezónu po domluvě s místním průvodcem je možné pro zkušené potápěče navštívit v hloubce 72 metrů vrak letadla B17 z druhé světové války. Tento ponor se platí extra za 50 Euro.
Jídlo je třikrát denně a opravdu stojí za to. Nealkoholické a alkoholické nápoje včetně točeného StaroČeského piva je možno koupit na lodi.  Loď vyplouvá v pondělí po 13 hodině, nástup na loď od 10 - 11 hodin v přístavu v Omiši. Parkování za poplatek na týden zajištěno. Starobylé městečko Omiš je vhodné na romantickou procházku s výhledem z rozhledny na celé městečko s řekou, vlévající se do moře.

 

Technické informace lodi:

 

Cena:

 

Cena obsahuje:

 

 Cena neobsahuje:

Fotogalerie

8. 4. - 15. 4. 2023
  Vraková cesta
safari Rudé moře